جستجوي مطالب
Google
sahand.sabablog.com
فارسی کردن اعداد در ورد و اکسل

با توجه به اینکه در اغلب اوقات نیاز است اسناد تولید شده در ورد و اکسل بصورت پرینت شده مورد استفاده قرار گیرند ، باید همه اعداد را به صورت فارسی نشان دهند تا از لحاظ زیبایی شناسی و دستور زبان فارسی دارای مشکل نباشند. برای نوشتن اعداد فارسی در ورد یکبار برای همیشه تنظیم می کنید که اعداد را مطابق با زبان تایپ شما نمایش دهد. یعنی اگر در حال نوشتن فارسی هستید اعداد فارسی شده و اگر در حال تایپ بصورت انگلیسی هستید اعداد را به صورت انگلیسی نمایش داده و چاپ کند. بدین منظور وارد منوی File و سپس Options شوید. سپس از منوی سمت چپ گزینه Advanced را انتخاب کرده و گزینه Show document content را ببینید . اکنون در مقابل گزینه Numeral باید آیتم Context را انتخاب کرده و در نهایت بر روی OK کلیک کنید. همانطور که می بینید همه اعداد تایپ شده شما به صورت فارسی نمایش داده می شوند . همانطور که گفتیم فارسی کردن اعداد در ورد بسیار آسان است . اما برای فارسی کردن اعداد در اکسل ابتدا باید یک فونت فارسی را برای فونت خود انتخاب کنید. این فونت ها معمولا با حرف B شروع می شوند مانند B Nazanin. سپس باید جهت نوشتن در اکسل را راست به چپ کنید . به همین راحتی !
در صورتی که می خواهید مراحل درست کردن اعداد فارسی ورد و اکسل را به ترتیب مشاهده کنید . می توانید به سایت مشاوره تلفنی هیواتک مراجعه کرده یا از لینک زیر استفاده کنید :


www.heyvatech.com/web/articles/view/93/فارسی-کردن-اعداد-در-ورد-و-اعداد-فارسی-در-اکسل.htmlامتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 8 نفر مجموع امتياز : 27


برچسب : ,
تعداد بازديد : 10

تاريخ : يکشنبه 17 تير 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
امارگیر سایت